A masszázs szerepe a gyógyításban.
A masszázs mindennapjaink részévé vált, hiszen jótékony hatásai már tudományosan igazoltnak. A masszázs során a masszőr többször megérinti a pácienst. Tulajdonképpen a masszázs hatása az érintésben nyilvánul meg.
Az érintés gyógyító hatással bír mindenki számára, hiszen az érintéssel pozitív és gyógyító energiát adunk át, majd pedig bizonyos masszázsfajták felszabadítják a negatív energiákat, és feloldják az energiablokkokat.
Kétféle masszázsfajtát különböztetünk meg: vannak az alap masszázsfajták, melyek kimondottan a testi fizikai, izomzati illetve csontváz rendszerére irányul, mint például a svédmasszázs, sportmasszázs és a csontkovács masszázs.
És végül vannak a keleti masszázsfajták, melyeket a holisztikus szemléletmód jellemzi. A keleti masszázs fajták lényege, hogy a testünkben levő energiát indítják be, és oldják be az energia mozgását a különféle energia meridiánok mentén. Ilyen például a thai masszázs, mauri masszázs, siacu masszázs és a számos ayurvédikus masszázs.
A masszázs általában 30-60 percig is eltarthat. Külön említést érdemel hangmasszázs, amely egy buddhista szerzetesek által kifejlesztett technika, mely esetében a hang gyógyító erejét használják az öngyógyító erők felszabadítására.
Forrás:internet